Jenna Laidler is an employee working in Canadian Food Inspection Agency. The position title is Junior ATIP Analyst. The business address is 1285 Baseline Road, Tower 3, Ottawa, Ontario K1A 0Y9.
| Full Name | Jenna Laidler |
| Surname | Laidler |
| Given Name | Jenna |
| Department Name | Canadian Food Inspection Agency Agence canadienne d'inspection des aliments CFIA-ACIA |
| Organization Name | Access to Information and Privacy (ATIP) Accès à l'information et protection des renseignements personnels (AIPRP) ATIP-AIPRP |
| Title | Junior ATIP Analyst / Analyste junior |
| Address | 1285 Baseline Road, Tower 3 / 1285 Chemin Baseline, Tour 3 Ottawa Ontario K1A 0Y9 |
| Telephone | 343-576-9621 |
| Fax Number | 613-228-6639 |
| jenna.laidler(a)inspection.gc.ca | |
| Create Date | 2025-05-15 |
| Update Date | 2025-07-05 |
| Department Name | Address / Contact Information |
|---|---|
|
Canadian Food Inspection Agency (CFIA) Agence canadienne d'inspection des aliments (ACIA) |
1400 Merivale Road, Ottawa, Ontario K1A 0Y9 tel: 800-442-2342 fax: 613-773-6060 |
|
+ Vice-President, Policy and Programs (OVPPP) + Vice-président, Politiques et programmes (BVPRPP) |
1400 Merivale Road Tower 2, Ottawa, Ontario K1A 0Y9 tel: 613-225-2342 fax: 613-773-5791 |
|
++ Corporate Secretariat (CORPSECR) ++ Secrétariat corporatif (SECCORP) |
1400 Merivale Road Tower 2, Ottawa, Ontario K1A 0Y9 tel: 613-225-2342 fax: 613-773-5791 |
|
+++ Access to Information and Privacy (ATIP) (ATIP) +++ Accès à l'information et protection des renseignements personnels (AIPRP) (AIPRP) |
1400 Merivale Road Tower 1, Ottawa, Ontario K1A 0Y9 tel: 613-225-2342 fax: 613-228-6639 |
| Full Name | Jenna Laidler |
| Department Name | Canadian Food Inspection Agency |
| Organization Name | Access to Information and Privacy (ATIP) |
| Title | Administrative Assistant |
| Address | 1400 Merivale Road, Tower 3 Ottawa Ontario K1A 0Y9 |
| Telephone | 343-576-9621 |
| Fax Number | 613-228-6639 |
| jenna.laidler(a)inspection.gc.ca |
| Full Name | Jenna Laidler |
| Department Name | Federal Economic Development Agency for Southern Ontario |
| Organization Name | Human Resources |
| Title | Officer |
| Address | 139 Northfield Dr W Waterloo Ontario N2L 5A6 |
| Department Name | Canadian Food Inspection Agency |
| Organization Name | Access to Information and Privacy (ATIP) |
| Address | 1285 Baseline Road, Tower 3 Ottawa Ontario K1A 0Y9 |
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Kamryn Eskibashian | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Tasha-Dawn Doucette | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Roman Hebert | / | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Kyla Montminy | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Meera Loganathan | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Tanya Tilhoff | Senior ATIP Advisor | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Zachary Martin | Senior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Sarah Haley | / | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Denis Robert | Manager, ATIP | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Louise Marasco | Team Lead, Intake and Governance, ATIP | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Find all employees with the same organization | |||
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Sarah E Phillips | Support Analyst | Canadian Food Inspection Agency | PO Box 6199, 1081 MAIN STREET, Ottawa, New Brunswick E1C 1H1 |
| Armin Gradisic | IT Analyst | Canadian Food Inspection Agency | 1050 Courtneypark Dr. E., Mississauga, Ontario L5T 2R4 |
| Christien Leblanc | Financial Officer - Revenue Accounting | Canadian Food Inspection Agency | Po Box 6199, 1081 Main Street, Moncton, New Brunswick E1C 8R2 |
| Marco Dupuis | Senior Director | Canadian Food Inspection Agency | 1400 Merivale Road, Ottawa, Ontario K1A 0Y9 |
| Shamas Chaudhry | Team Leader | Canadian Food Inspection Agency | 1124 Finch Ave W, Unit 2, Downsview, Ontario M3J 2E2 |
| Mario Calvé | Desktop Support Analyst | Canadian Food Inspection Agency | 2001 Robert-Bourassa Boul., SUITE 671-U, Montréal, Quebec H3A 3N2 |
| Carlos Pintor-Fernandez | Desktop Support Technician | Canadian Food Inspection Agency | 2001 Robert-Bourassa Boulevard, SUITE 671-U, Montréal, Quebec H3A 3N2 |
| Todd Dewey | Support Analyst | Canadian Food Inspection Agency | 345 College Street East, Belleville, Ontario K8N 5S7 |
| Maude Goguen | Student - Billing and Enquiries | Canadian Food Inspection Agency | Po Box 6199, 1081 Main Street, Moncton, New Brunswick E1C 8R2 |
| Adrian Chan | IT Support Analyst | Canadian Food Inspection Agency | 4321 Still Creek Drive, Burnaby, British Columbia V5C 6S7 |
| Find all employees with the same department | |||
| Title | Junior ATIP Analyst |
| Department Name | Canadian Food Inspection Agency |
| Organization Name | Access to Information and Privacy (ATIP) |
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Farah Arzouni | Junior ATIP Analyst | Canadian Radio-television and Telecommunications Commission | Canadian Radio-television and Telecommunications Commission (CRTC), Gatineau, Quebec K1A 0N2 |
| Nadine Ininahazwe | Junior ATIP Analyst | Health Canada | |
| Tasha-Dawn Doucette | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Leah Bishop | Junior ATIP Analyst | Housing, Infrastructure and Communities Canada | INFC, 427 Laurier Avenue West, 10th Floor, Ottawa, Ontario K1P 0B6 |
| Maya Collins | Junior ATIP Analyst | Global Affairs Canada | 125 Sussex Drive, Ottawa, Ontario K1A 0G2 |
| Camron Heshmati-Calderon | Junior ATIP Analyst | Library and Archives Canada | 550 de la Cité Blvd., Gatineau, QC J8T 0A7 |
| Paula Popescu | Junior ATIP Analyst | Health Canada | |
| Johann Kenric See | Junior ATIP Analyst | Canadian Radio-television and Telecommunications Commission | Canadian Radio-television and Telecommunications Commission (CRTC), Gatineau, Quebec K1A 0N2 |
| Cameron Dobson | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Kyla Montminy | Junior ATIP Analyst | Treasury Board of Canada Secretariat | 90 Elgin Street, Ottawa, Ontario K1A 0R5 |
| Find all employees with the same position | |||
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Jenna Lim | Manager | Housing, Infrastructure and Communities Canada | INFC, 180 Kent Street, 11 Floor, Ottawa, Ontario K1P 0B6 |
| Jenna C Siu | Wildlife Recovery Biologist | Environment and Climate Change Canada | 4905 Dufferin St, Toronto, Ontario M3H 5T4 |
| Jenna Im | Desk Officer - Syria | Global Affairs Canada | 125 Sussex Drive, Ottawa, Ontario K1A 0G2 |
| Jenna Chen | Legal Assistant | Justice Canada | Robson Court 900 - 840 Howe Street, Vancouver, British Columbia V6Z 2S9 |
| Jenna Calvano | Program Analyst | Health Canada | |
| Jenna Craig | Senior Program Policy Analyst | Transport Canada | 330 Sparks Street, Ottawa, Ontario K1A 0N5 |
| Jenna Gasper | Research Librarian | Library of Parliament | Confederation Building, Ottawa, Ontario K1A 0A9 |
| Jenna Cuff | Product Information Officer | Health Canada | |
| Jenna Granville | Manager | Health Canada | |
| Jenna Sun | BI Programmer Analyst | National Research Council Canada |
Do you have more infomration about Jenna Laidler? Please fill in the following form.
This dataset includes 200 thousand employees working for the Government of Canada. The Government Electronic Directory Services (GEDS) provides a directory of public servants across Canada. Each employee is registered with full name, department, organization, telephone, email, address, etc.