Sandra Schenck is an employee working in Natural Resources Canada. The position title is Team Leader - Supervisor of Privacy Policy and Governance. The business address is 580 Booth Street, 11th Floor, Ottawa, Ontario K1A 0E4.
| Full Name | Sandra Schenck |
| Surname | Schenck |
| Given Name | Sandra |
| Department Name | Natural Resources Canada Ressources naturelles Canada NRCan-RNCan |
| Organization Name | Access to Information and Privacy Secretariat Secrétariat de l'accès à l'information et de la protection des renseignements personnels ATIP-AIPRP |
| Title | Team Leader - Supervisor of Privacy Policy and Governance / Chef d'équipe - Superviseur de la politique de confidentialité et gouvernance |
| Address | 580 Booth Street, 11th Floor / 580, rue Booth, 11ème étage Ottawa Ontario K1A 0E4 |
| sandra.schenck(a)nrcan-rncan.gc.ca | |
| Create Date | 2024-11-26 |
| Update Date | 2025-09-10 |
| Department Name | Address / Contact Information |
|---|---|
|
Natural Resources Canada (NRCan) Ressources naturelles Canada (RNCan) |
580 Booth Street, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
|
+ Deputy Minister's Office (DMO) + Cabinet du sous-ministre (CSM) |
580 Booth Street, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
|
++ Communications and Portfolio Sector (CPS) ++ Secteur des communications et du portefeuille (SCP) |
580 Booth Street, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
|
+++ Portfolio Management and Corporate Secretariat Branch (PMCSB) +++ Direction de la gestion du portefeuille et du secrétariat ministériel (DGPSM) |
580 Booth Street, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
|
++++ Access to Information and Privacy Secretariat (ATIP) ++++ Secrétariat de l'accès à l'information et de la protection des renseignements personnels (AIPRP) |
580 Booth Street, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Treasury Board of Canada Secretariat |
| Organization Name | SCMA - Assistant Secretary's Office |
| Title | Team Lead, Intake and Governance - ATIP |
| Address | 90 Elgin Street Ottawa Ontario K1A 0R5 |
| Telephone | 343-597-9649 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Public Safety Canada |
| Organization Name | ATIP and Executive Services |
| Title | Manager, Privacy, Policy and Governance Unit |
| Address | 269 Laurier Avenue, West Ottawa Ontario K1A 0P8 |
| Alternate Telephone | 343-553-2944 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Agriculture and Agri-Food Canada |
| Organization Name | Occupational Health and Safety |
| Title | Regional OHS Coordinator |
| Address | Working Off-Site Ottawa Ontario K1A 0C5 |
| Telephone | 000-123-4567 |
| sandra.schenck(a)agr.gc.ca |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Public Safety Canada |
| Organization Name | ATIP |
| Title | Senior Advisor |
| Address | 269 Laurier Avenue West Ottawa Ontario K1A 0P8 |
| Telephone | 343-553-2944 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Public Safety Canada |
| Title | Senior Privacy Analyst, Privacy Policy and Training |
| Address | 269 Laurier Avenue, West Ottawa Ontario K1A 0P8 |
| Telephone | 343-553-2944 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Immigration, Refugees and Citizenship Canada |
| Organization Name | Corporate Governance Division |
| Title | Governance Officer |
| Address | 365 Laurier Avenue West Ottawa Ontario K1A 1L1 |
| Telephone | 343-571-9539 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Health Canada |
| Organization Name | DIRECTOR GENERAL'S OFFICE |
| Title | Correspondence Officer |
| Telephone | 613-941-2000 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Innovation, Science and Economic Development Canada |
| Organization Name | Director General's Office |
| Title | Administration Officer |
| Address | 235 Queen Street Ottawa Ontario K1A 0H5 |
| Telephone | 343-291-3804 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Global Affairs Canada |
| Organization Name | Dept Business Process Governance |
| Title | Logistics and Program Support Coordinator |
| Address | 200 Promenade du Portage Gatineau Quebec K1A 0G4 |
| Telephone | 343-203-5577 |
| Full Name | Sandra Schenck |
| Department Name | Fisheries and Oceans Canada |
| Organization Name | Human Resources |
| Title | Scheduling, Correspondance and Administrative Officer |
| Address | 200 Kent Street Ottawa Ontario K1A 0E6 |
| Telephone | 613-990-0072 |
| Department Name | Natural Resources Canada |
| Organization Name | Access to Information and Privacy Secretariat |
| Address | 580 Booth Street, 11th Floor Ottawa Ontario K1A 0E4 |
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Yasmina Rajab | Team Leader - Supervisor of Compliance and Intake | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Lauren Smith | ATIP Analyst | Fisheries and Oceans Canada | 200 Kent Street, Ottawa, Ontario K1A 0E6 |
| Grant Burke | ATIP Analyst | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Kofi Kodua | Senior ATIP Analyst | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Michaux Mundala | Senior ATIP Advisor | Fisheries and Oceans Canada | 200 Kent Street, Ottawa, Ontario K1A 0E6 |
| Daniela Djayaputra | Junior ATIP Advisor | Fisheries and Oceans Canada | 200 Kent Street, Ottawa, Ontario K1A 0E6 |
| Moiz Ahmed | Privacy Policy Analyst | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Rose Comor-Subotich | ATIP Advisor | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Nancy Price | Administrative Assistant - administrative support for ATIP operations | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Colette CN Normand | ATIP Consultant | Fisheries and Oceans Canada | 200 Kent Street, Ottawa, Ontario K1A 0E6 |
| Find all employees with the same organization | |||
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Anna Wheeler | Strategic Policy Advisor | Natural Resources Canada | 580 Booth Street, 16th Floor, Room: B4-6, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Cassandra Frederickson | Policy Analyst (PARDP) | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Claire DePaul | Policy Analyst | Natural Resources Canada | 580 Booth Street, 13th Floor, Room: C6-3, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Badr Eddine Djebouri | Junior Technical Analyst - Access Management | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| David McAlister | Deputy Director | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Geoffrey Banks | Geodetic Engineer | Natural Resources Canada | 588 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0Y7 |
| Jason Hallett | Research Forest Maintenance Worker | Natural Resources Canada | 1350 Regent Street, P.O. Box 4000 (Off-site), Fredericton, New Brunswick E3B 5P7 |
| Mihu Rucareanu | Geodetic Engineer | Natural Resources Canada | 588 Booth Street, 3rd Floor, Room: 349A, Ottawa, Ontario K1A 0Y7 |
| Nathalie Vorasane | Policy Advisor | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Raul Gago Viera | Network Access Management Specialist | Natural Resources Canada | 580 Booth Street (Off-site), Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Find all employees with the same department | |||
| Title | Team Leader - Supervisor of Privacy Policy and Governance |
| Department Name | Natural Resources Canada |
| Organization Name | Access to Information and Privacy Secretariat |
| Employee Name | Title | Department Name | Address |
|---|---|---|---|
| Sandra Mio | Constituency Assistant | House of Commons | 180 Wellington Street, Ottawa, Ontario K1A 0A6 |
| Sandra Berry | Assistant Director Nursing | Indigenous Services Canada | 200 Eglantine Driveway, Tunney's Pasture, Ottawa, Ontario K1A 0H4 |
| Sandra Deines | Contracts Analyst | Indigenous Services Canada | 100-9911 Chiila Boulevard, Tsuut'ina, Alberta T3T 1E0 |
| Sandra Loo | Sr Lands Specialist | Indigenous Services Canada | 655 Bay St, Toronto, Ontario M5G 2K4 |
| Sandra Caw | A/PeopleSoft Coordinator | Fisheries and Oceans Canada | Suite 200 401 Burrard Street, Vancouver, British Columbia V6C 3S4 |
| Sandra Abi-Aad | Program Officer, Market Development | Natural Resources Canada | 580 Booth Street, 7th Floor, Room: D4-3, Ottawa, Ontario K1A 0E4 |
| Sandra Kok | Senior Program Engineer | Environment and Climate Change Canada | 867 Lakeshore Rd, Burlington, Ontario L7S 1A1 |
| Sandra Cyr | Canada Border Services Agency | 235, rue Principale boite 204, Cap-aux-Meules, Quebec G4T 1R7 | |
| Sandra A Chartrand | Deputy Director, Data Quality & Integrity Unit (DQI) | Global Affairs Canada | 111 Sussex Drive, Ottawa, Ontario K1N 1J1 |
| Sandra Hum | HR Services Assistant | Employment and Social Development Canada | 1575 Chomedey Boulevard, Laval, Quebec H7V 2X2 |
Do you have more infomration about Sandra Schenck? Please fill in the following form.
This dataset includes 200 thousand employees working for the Government of Canada. The Government Electronic Directory Services (GEDS) provides a directory of public servants across Canada. Each employee is registered with full name, department, organization, telephone, email, address, etc.